Gympl s (r)učením omezeným - Série 2 (2013) (season)
Directed by:
Libor KodadCinematography:
Jan FilipCast:
Dana Batulková, Lucie Benešová, Jan Šťastný, Karel Heřmánek, Václav Vydra nejml., Zuzana Bydžovská, Jan Révai, Marta Jandová, Kamila Sedlárová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Daniela Šinkorová (more)Cast
Hana Gregorová
Czechoslovakia
Best series:
Tisícročná včela (1983) (series)
Cops and Robbers (2001) (series)
The Line (2017) (series)
Ondřej Rychlý
Czechoslovakia
Best series:
Wonderful Times (2009) (series)
Trapasy (2007) (series)
Sestřičky Modrý kód (2020) (series)
Eva Salvatore Burešová
Czech Republic
Best series:
How Not to Screw Up Your Life (2019) (series)
Specialisté (2017) (series)
Krejzovi (2018) (series)
David Gránský
Czechoslovakia
Best series:
Wonderful Times (2009) (series)
Ohnivý kuře (2016) (series)
Sestřičky Modrý kód (2020) (series)
Jordan Haj
Czechoslovakia
Best series:
1864 (2014) (series)
Head over Heels (2014) (series)
Extractors (2023) (series)
Vojtěch Vondráček
Czech Republic
Best series:
World under Head (2017) (series)
Stairway to Power (2023) (series)
Božena (2021) (series)
Anastasia Chocholatá
Czech Republic
Best series:
Wasteland (2016) (series)
The End of Dejvice Theatre (2019) (series)
Wonderful Times (2009) (series)
Jana Altmannová
Protectorate of Bohemia and Moravia
Best series:
Major Case Squad (2014) (series)
There Were Five of Us (1994) (series)
World under Head (2017) (series)
Лилиан Малкина
Estonia
Best series:
The Markovič Method: Hojer (2024) (series)
Neviditelní (2014) (series)
Dobrá čtvrť (2005) (series)
Ludmila Zábršová-Molínová
Czechoslovakia
Best series:
There Were Five of Us (1994) (series)
The Visitors (1983) (series)
Pan Tau (1971) (series)
Milan Slepička
Czechoslovakia
Best series:
The Adventures of the Bee Teddies (1984) (series)
1864 (2014) (series)
Atlantic Crossing (2020) (series)
Fabián Povýšil
Best series:
Gympl s (r)učením omezeným (2012) (series)
Jan Maršál
Czech Republic
Best series:
The Defender (2021) (series)
Labyrint (2015) (series)
Comeback (2008) (series)
Natálie Halouzková
Czech Republic
Best series:
Stairway to Power (2023) (series)
Polda (2016) (series)
Špunti na cestě (2022) (series)
Vojtěch Machuta
Czech Republic
Best series:
Major Case Squad (2014) (series)
Innocent Lies (2013) (series)
Match (2018) (series)
Miroslav Hrabě
Czechoslovakia
Best series:
Organized Crime Unit (2009) (series)
Zločiny Velké Prahy (2021) (series)
Hraběnky (2007) (series)
Karel Hynek
Best series:
Na střední (2011) (series)
Kriminálka Anděl (2008) (series)
Vinaři (2014) (series)
Veronika Divišová
Czech Republic
Best series:
Volga (2023) (series)
Čapkovy kapsy (2011) (series)
How Not to Screw Up Your Life (2019) (series)
Pavel Navara
Best series:
Gympl s (r)učením omezeným (2012) (series)
Karolína Šafránková
Czech Republic
Best series:
Specialisté (2017) (series)
Mužketýři (2021) (series)
Gympl s (r)učením omezeným (2012) (series)