Gunparade Orchestra
Japan,
2005, 25 min
Screenplay:
Kōji MiuraCinematography:
Megumi SaitôCast:
Megumi Toyoguchi, Norio Wakamoto, Hiroshi Kamiya, Hirofumi Nojima, Shin'ichirō Ōta, Yū Asakawa, Sakiko Tamagawa, Jun'ichi Suwabe, Takayuki Kawasugi, Saeko Chiba, Eri Sendai, Tetsu Inada (more)Cast
Megumi Toyoguchi
Japan
Best series:
The Apothecary Diaries (2023) (series)
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Norio Wakamoto
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Berserk (1997) (series)
Hiroshi Kamiya
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Blue Lock (2022) (series)
Hirofumi Nojima
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
Shin'ichirō Ōta
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Gintama (2006) (series) - actor, narrator
Yū Asakawa
Japan
Best series:
Hikaru no Go (2001) (series)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014) (series)
Naruto: Shippūden (2007) (series)
Sakiko Tamagawa
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Jun'ichi Suwabe
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Takayuki Kawasugi
Japan
Best series:
Major (2004) (series)
D.Gray-Man (2006) (series)
.hack//SIGN (2002) (series)
Saeko Chiba
Japan
Best series:
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006) (series)
Spice and Wolf (2008) (series)
Nodame cantabile (2007) (series)
Eri Sendai
Japan
Best series:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Wolf's Rain (2003) (series)
xxxHOLiC (2006) (series)
Tetsu Inada
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Shinji Kawada
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Sayaka Narita
Japan
Best series:
Gintama (2006) (series)
Ouran High School Host Club (2006) (series)
xxxHOLiC (2006) (series)
Mayuko Omimura
Japan
Best series:
Bamboo Blade (2007) (series)
Kenji Hamada
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Initial D Fifth Stage (2012) (series)
Asuka Tani'i
Japan
Best series:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Wolf's Rain (2003) (series)
Nichijou: My Ordinary Life (2011) (series)
Kinryū Arimoto
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Initial D Fifth Stage (2012) (series)
Takuma Suzuki
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
One-Punch Man (2015) (series)
Parasyte: The Maxim (2014) (series)