Blassreiter
Japan,
2008, 23 min
Screenplay:
Yasuko KobayashiCinematography:
Kôjirô HayashiComposer:
日比野則彦Cast:
Shizuka Itō, Masaya Matsukaze, Nobuyuki Hiyama, Yûichi Nakamura, Kana Hanazawa, Kenta Miyake, Junko Minagawa, Aya Endō, Atsushi Ono, Fumihiko Tachiki, Kumi Sakuma, Fumie Mizusawa, Hiroyuki Kinoshita (more)VOD (1)
Cast
Shizuka Itō
Japan
Best series:
Oshi no Ko (2023) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Masaya Matsukaze
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
One-Punch Man (2015) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Nobuyuki Hiyama
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Initial D: Second Stage (1999) (series)
Initial D: First Stage (1998) (series)
Yûichi Nakamura
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Kana Hanazawa
Japan
Best series:
Demon Slayer (2019) (series)
Parasyte: The Maxim (2014) (series)
Polar Bear's Café (2012) (series)
Kenta Miyake
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Junko Minagawa
Japan
Best series:
Demon Slayer (2019) (series)
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006) (series)
Cross Game (2009) (series)
Aya Endō
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
Initial D Fifth Stage (2012) (series)
Initial D Final Stage (2014) (series)
Atsushi Ono
Japan
Best series:
One-Punch Man (2015) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Showa Genroku Rakugo Shinju (2016) (series)
Fumihiko Tachiki
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Kumi Sakuma
Japan
Best series:
Monster (2004) (series)
Gungrave (2003) (series)
Kino's Journey (2003) (series)
Fumie Mizusawa
Japan
Best series:
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014) (series)
One Piece (1999) (series)
Mob Psycho 100 (2016) (series)
Hiroyuki Kinoshita
Japan
Best series:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Naruto: Shippūden (2007) (series)
Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans (2015) (series)
Eri Nakao
Japan
Best series:
Kanon (2006) (series)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014) (series)
Lovely Complex (2007) (series)
Kenji Takahashi
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (series)
Makoto Ishii
Japan
Best series:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
JoJo's Bizarre Adventure (2012) (series)
Nodame cantabile (2007) (series)
Nobuaki Kanemitsu
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Hunter x Hunter (2011) (series)
Hellsing Ultimate (2006) (series)
Takashi Ōhara
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (series)
Tsutomu Densaka
Japan
Best series:
Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (series)
Hellsing Ultimate (2006) (series)
Gintama (2006) (series)