Cinematography:
Yoshihiro SekiyaCast:
Kenta Miyake, Takehito Koyasu, Yūko Sanpei, Miyu Irino, Satoshi Hino, Emiri Kato, Noriaki Sugiyama, Hozumi Gôda, Nobuhiko Okamoto, Shō Hayami, Marina Inoue (more)VOD (1)
Episodes(51)
-
Seeking the Legend (S02E01)
-
The Persistent Challenger (S02E02)
-
A New Challenge (S02E03)
-
Ticket to the World (S02E04)
-
Final Battle! Leone VS Eagle (S02E05)
-
Soar Into the World (S02E06)
-
The Beylin Temple in the Sky (S02E07)
-
The Third Man (S02E08)
-
The World Championships Begin! (S02E09)
-
Lacerta's Will (S02E10)
-
The 4000 Year Old Secret (S02E11)
-
The Bey with a Hero's Name (S02E12)
-
The Wintry Land of Russia (S02E13)
-
How Grand! The Cage Match (S02E14)
-
Libra Departs for the Front! (S02E15)
-
The Festival of Warriors (S02E16)
-
We Meet Again! Wang Hu Zhong (S02E17)
-
The Scorching Hot Lion (S02E18)
-
The Shocking Wild Fang (S02E19)
-
Horuseus VS Striker (S02E20)
-
Eternal Rivals (S02E21)
-
The Third Match: On The Edge (S02E22)
-
The End Of A Fierce Struggle! (S02E23)
-
The Creeping Darkness (S02E24)
-
The Axe Of Destruction (S02E25)
-
The Dragon Emperor Returns (S02E26)
-
Exceed The Limit! (S02E27)
-
Dark Eagle (S02E28)
-
Gravity Destroyer (S02E29)
-
The Midday Street Battle (S02E30)
Cast
Kenta Miyake
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Takehito Koyasu
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Initial D: Second Stage (1999) (series)
Yūko Sanpei
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Jujutsu kaisen (2020) (series)
Mushi-Shi (2005) (series)
Miyu Irino
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Run with the Wind (2018) (series)
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (series)
Satoshi Hino
USA
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Run with the Wind (2018) (series)
One-Punch Man (2015) (series)
Emiri Kato
Japan
Best series:
Spy x Family (2022) (series)
Puella Magi Madoka Magica (2011) (series)
Bakuman. (2010) (series)
Noriaki Sugiyama
Japan
Best series:
Demon Slayer (2019) (series)
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006) (series)
GTO: Great teacher Onizuka (1999) (series)
Hozumi Gôda
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (1999) (series)
One Piece (1999) (series)
Rurouni Kenshin: Wandering Samurai (1996) (series)
Nobuhiko Okamoto
Japan
Best series:
Frieren: Beyond Journey's End (2023) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Shō Hayami
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Marina Inoue
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
Attack on Titan (2013) (series) - actor, narrator
Demon Slayer (2019) (series)
Tetsuya Kakihara
Germany
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Kuroko's Basketball (2012) (series)
My Hero Academia (2016) (series)
Kaori Nazuka
Japan
Best series:
The Apothecary Diaries (2023) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Kei Shindō
Japan
Best series:
My Hero Academia (2016) (series)
Heavenly Delusion (2023) (series)
Overlord (2015) (series)
Mika Teratani
Japan
Best series:
Major (2004) (series)
Anohana: The Flower We Saw That Day (2011) (series)
Bamboo Blade (2007) (series)
Aki Kanada
Japan
Best series:
The Beast Player Erin (2009) (series)
Natsume's Book of Friends (2008) (series)
FLCL (2000) (series)
Hiroki Shimowada
Japan
Best series:
Bakuman. (2010) (series)
Gintama (2006) (series)
Re:Zero - Starting Life in Another World (2016) (series)
Hisao Egawa
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Haikyu!! (2014) (series)
Taiten Kusunoki
Japan
Best series:
Hunter x Hunter (2011) (series)
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021) (series)
Demon Slayer (2019) (series)
Tsubasa Yonaga
Japan
Best series:
One Piece (1999) (series)
Fairy Tail (2009) (series)
Log Horizon (2013) (series)