Opera: Chroniki ubojnogo otděla - Opera: Khroniki uboynogo otdela 3 (2007) (season)
Russia,
2007, 1 h 44 min
(Alternative: 2x52 min)
Cast
Yuriy Kuznetsov
Soviet Union
Best series:
Ladoga (2014) (series)
To the Lake (2019) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Aleksey Nilov
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Sergey Selin
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Anastasiya Melnikova
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Boris Khvoshnyanskiy
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Iosif Koshelevich
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Brežněv (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Vasiliy Reutov
Best series:
A Good Man (2020) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Dmitriy Aleksandrov
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Vyacheslav Ivanov
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Sherlock Holmes (2013) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Natalya Shaposhnikova
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Viktor Vybrienko
Best series:
Brežněv (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Igor Masloboynikov
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Elena Menshikova
Soviet Union
Best series:
Catherine the Great (2015) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Viktor Khorkin
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Sergey Petrov
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Aleksandr Dergaputskiy
Best series:
Catherine the Great (2015) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Svetlana Kireeva
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Aleksandr Demich
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Evgeniy Bulgakov
Best series:
Specnaz (2002) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Aleksandr Esaulov
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
The Master and Margarita (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)