Diary (187)
Zoznam Slovenských bábkových rozprávok podla abecedy.
Zoznam Slovenských bábkových rozprávok
Názov ROK Poznámka ČAS PREMIERA FARBA
Ako išiel vĺčko do sveta 1984 2 x 25 min F
Ako išlo vajce na vandrovku 1968 Bábkové opera 34 min 26.2 1968 čb VHS - F
Ako spievajú sláviky 1975 kombinovaná bábky herci 2x35 min F
Ako utekala vretenica kľukatá 1978 19.10 min 3.12 1978 F
Amurské rozprávky 1975 3 x 20 min
1 diel Starec a jeho dcéra 21.17 min F
2 diel Múdra dcéra 20.29 min F
3 diel Hlúpy boháč 22.24 min F
Banícke rozprávky 1975 4 x 32 min
1 diel Banícke šťastie 32.11 min F
2 diel Baníci a Baniarik 26.23 min F
3 diel Tanec v zlatej bani 25.46 min F
4 diel Kovladov prsteň 31.37 min F
Biely Králik, Čierna sliepka 1977 30 min 9.10 1977 F
Bohatier Ivan 1973 -74 7 x 25 min
1 diel Meč samoseč 23.17 min čb
2 diel Prorocký sen 22.25 min čb
3 diel Rýchly posol 22.27 min čb
4 diel Čarovné zrkadlo 17.10 min čb
5 diel Ivan Cárovič 18.28 min čb
6 diel Ukradnuté srdce 18.18 min čb
7 diel Devica krásavica 23.25 min čb
Biela myška 1972 14.35 min 4.2 1973 čb
Brezová víla 1985 26.53 min F
Braček jelenček 2016 12 min F
Budkačik a Dubkačik 1968 4 x 33 min
1 diel 30.07 min 21.1 1968 čb
2 diel 35.02 min 28.1 1968 čb
3 diel 29.44 min 4.2 1968 čb 4 diel 36.22 min 11.2 1968 čb
Čertík Lucifuk 1981 14 dielny F
1 diel Čertia škola 8.18 min F 2 diel Lúpežník 7.31 min F
3 diel Chamtivec 8.08 min F
4 diel Pekelná dohoda 7.48 min F
5 diel Čertove peniaze 7.47 min F
6 diel Úpis 7.45 min F
7 diel Kováč 8.05 min F
8 diel V kováčskej dielni 7.11 min F
9 diel V mlyne 7.33 min F
10 diel Na hrade 7.27 min F
11 diel V lese 7.24 min F
12 diel V pustatine 7.01 min F
13 diel Na statku 7.10 min F
14 diel V pekle 7.04 min F
Červenáčik Peháčik 1989 51.45 min F
Čiernoočko 1978 29.47 min F
Čierny vlas 1989 25.31 min F
Čin-Čin 1964 49-27 min čb
Devulienka Snehulienka 1972 29.44 min 24.12 1972 čb
Din a Dan 1976 3 x 35 min
Dobrodružstvá Budzogáňa, zbojníckeho kapitána 1972 14 x 20 min
1 diel Zbojnícke chodníčky 31.38 min čb
2 diel Zbojníci v sukienkach 27.01 min čb
3 diel Opaštek,vychovávaj! 27.07 min čb
4 diel Strašiak v maku 19.35 min čb
5 diel Richtárov mešec 22.55 min čb
6 diel Mesačné nevesty 24.15 min čb
7 diel A fajka zhasla 24.06 min čb
8 diel Papierová zem 29.14 min čb
9 diel Zbojnícky korbáč 24.43 min čb
10 diel Zbojnícka repa 22.53 min čb
11 diel Domček na stračej nôžke 22.38 min čb
12 diel U svetskej krásy 26.58 min čb
13 diel Zbojnícka večera 25.01 min čb
14 diel Biela pani 28.11 min čb
Dobrodružstvá čerta Brumtelesa 1969 5 x 29 min
1 diel Čertovo znamenie 30.51 min 22.2 1970 čb
2 diel Čertovo korenie 26.13 min 1.3 1970 čb
3 diel Čertovo koleso 31.44 min 8.3 1970 čb
4 diel Čertova stena 26.40 min 15:3 1970 čb
5 diel Čertov kameň 27.40 min 22.3 1970 čb
Dobrodružstvá Ivka Pivka 1969 1 diel V núdzi poznáš priatela 26.51 min 11.5 1969 čb
zvuk sa nedochoval
2 diel Velké preteky 25.30 min 18.5 1969 čb
zvuk sa nedochoval
Dobrodružstvá Janka Hraška 1981 9 x 25 min kombinovaná bábka a herci
1 diel Narodenie F
2 diel V službe F
3 diel Vandrovačka F
4 diel Medzi zbojníkmi F
5 diel Na kráľovskom hrade F
6 diel Vojna F
7 diel Chorá princezná F
8 diel Zápas s obrom F
9 diel Návrat F
Dohviezdny večer 2004 33.30 min kombinovaná bábky a herci 24.12 2004 F
Dodlo Premieňadlo 1973 3 dielny
1 diel Záhadný priateľ 20.30 min 7.1 1974 čb
2 diel Žabiak Hlták 20.18 min 13.1 1974 čb
3 diel Kto je Dodlo Premieňdlo 18.14 min 20.1 1974 čb
Drevená rozprávka 1973 26.45 min 19.8 1973 F
Dunčové dobrodružstvá 1977 4 x 26 min
1 diel 25.08 min 19.10 1977 F
2 diel 25.35 min 16.11 1977 F
3 diel 25.29 min 30.11 1977 F
4 diel 25.53 min 14.12 1977 F
Dve sestry 1973 39.19 min 1.6 1973 F
Filmárik a Filmuška
Fundžipalica 1976 44.57 min 24.12 1976 F
Guľko Bombuľko 1969 5 dielov
1 diel Ako sa Guľko Bombuľko narodil 16.15 min 8.12 1969 čb
2 diel Na dvore 14 min 11.12 1969 čb
3 diel Noví obyvatelia 10.35 min 12.12 1969 čb
4 diel Veľký zápas 12.20 min 14.12 1969 čb
5 diel Návrat 12.05 min 18.12 1969 čb
Hlináčik a Drevnáčik 1985 7 x 9 min
1 diel Ako sa mená hladali 8.14 min F
2 diel Ako lenivosť zahnali 8.11 min F
3 diel Ako mátohu odmátožili 7.07 min F
4 diel Ako pytliaka lapili 7.59 min F
5 diel Ako koláč piekli 7.17 min F
6 diel Ako sukničku šíli 7.49 min F
7 diel Ako zvieratká uspávali 8.08 min F
Hra pre tvoje modré oči 1971 26.37 min kombinovaná bábky a herci 1.1 1972 čb
Hrdinovia siedmich morí 1991 7 x 9 min
1 diel Kapitán Kukuk F
2 diel Gróf Mentol Krištof F
3 diel Kapitán Cha-cha F
4 diel Pirát Čierna koža F
5 diel Barón Prášok F
6 diel Dobrodruh Móric Leňovský F
7 diel Stroskotanec Robímsám F
Hrdinský zápisnik
Husliar a sirota 1978 52.07 min F
Hviezdne dieťa 1985 26.18 min F
Jankina rozprávka 1983 26.09 min F
Janko Gondášik 1992 25.48 min F
Jar 1983 6.36 min F
Jezuliatko 1990 21.53 min F
Jožinko 1970 9-09 min čb
Kamenný chlapec 1978 30.38 min F
Kamene 1980 35.05 min 21.12 1980 F
Kapce 1977 31.15 min 18.12 1977 F
Koníček Hrbáčik 1978 57.39 min F
Koza rohatá a jež 1979 27.15 min 19.9 1980 F
Kozliatko Alenie 1990 7 x 8 min
1 diel Záhada F
2 diel Záhradník F
3 diel Morský vlk F
4 diel Pretekár F
5 diel Staviteľ F
6 diel Astronaut F
7 diel Pestovateľ F
Kocúr Máčik a mesiačik 1969
Krajina Dživiben 1989 27.47 min F
Kresadlo 1979
1 diel 23.08 min 24.12 1979 F
2 diel 22.12 min 25.12 1979 F
3 diel 23.18 min 26.12 1979 F
Lienkin domček 1987 7x8 min
Majstri všetkých remesiel 1976 -1977 7 dielny
1 diel O čarodejníkovi, ktorý čaroval a predsa nečaroval 23.02 min 17.4 1977 F
2 diel Čarodejník z ružovej záhrady 29.59 min 8.5 1977 F
3 diel Čarodejník od modrého jazierka 25.05 min 15.5 1977 F
4 diel O čarodejníkovi, ktorý čaroval s prútikom 26.26 min 29.5 1977 F
5 diel Majster Nitka 22.30 min 5.6 1977 F
6 diel O čarodejníkovi, ktorý voňal drevom 23.42 min 19.6 1977 F
7 diel O čarodejníkovi so zlatými rukami 25.58 min 26.6 1977 F
Malá čarodejnica 1972 3 dielny
1 diel Malá čarodejnica má zlosť 21.57 min 7.1 1973 ćb
2 diel Malá čarodejnica kuje pomstu 16.48 min 14.1 1973 ćb
3 diel Kto sa smeje posledný 25.23 min 21.1 1973 ćb
Malá kuchárka 1959 kombinovaná bábky a herci
Malé dobrodružstvo 1975 31.22 min 1.1 1976 F
Malý pán - Veľká cesta Malého pána 2015 83 min
Makarónske rozprávky 1991 3 x 20 min
1 diel Dve korytnačky taxík a slnko 18.10 min 25.11 1991 F
2 diel O Mrázikovi,ktorý maľoval farbami 19.27 min 2.12 1991 F
3 diel Prečo sa už v škole neťahá za uši 20.33 min 23.12 1991 F
Malý Muk 1985 3 x 23 min
Meduška 1968 13 x 8 min
1 diel Meduška kapčeky a mráz 10.40 min 24,12 1969 F
2 diel Meduška na lietajúcom tanieri 9.56 min 25.12 1969 F
3 diel Meduška vo Vanilkove 11.52 min 26.12 1969 F
4 diel Meduškin útek 10.30 min 27.12 1969 F
5 diel Meduška a cukríková vojna 11.20 min 28.12 1969 F
6 diel Meduška sa vracia 12.45 min 29.12 1969 F
7 diel Koncert pre medušku 11.35 min 30.12 1969 F
8 diel Meduška a parašutista 12.00 min 31.12 1969 F
9 diel Ako Meduška zachránila chrobáčika 12.40 min 1.1 1970 F
10 diel Meduškine trampoty s chrobáčikom 15.30 min 2.1 1970 F
11 diel Meduška na zápase 12.57 min 4.1 1970 F
12 diel Meduška pri povodni 10.39 min 8.1 1970 F
13 diel Meduška a 6 pestúnov 14.10 min 9:1 1970 F
Mestečko Pimparapac 1963-67 27 x 30 min
1 diel Strýčko architekt 24.29 min 15.10 1963 čb
2 diel Veselica 26.54 min 6.11 1963 čb
3 diel Pekne po poriadku 25.40 min 4.12 1963 čb
4 diel Únos 23.50 min 16.01 1964 ćb
5 diel Zlatuška prvá majsterka 29.55 min 9.04 1964 ćb
6 diel Vlk Tĺk 26.17 min 11.04 1964 ćb
7 diel Pohár zostane doma 23.07 min 11.05 1964 ćb
8 diel Červený motoráčik 29.16 min 4.06 1964 ćb
9 diel Pozor,dobrý pes 27.07 min 29.10 1964 ćb
10 diel Čarodejný dáždnik 29:02 min 25.11 1964 ćb
11 diel Dar pre pána starostu 26.11 min 24.12 1964 ćb
12 diel Perníkové srdce 29.04 min 21.01 1965 ćb
13 diel Princ na bielom koni 27.59 min 18.02 1965 ćb
14 diel Snehuliak ,či pomaranče 24.27 min 18.03 1965 ćb
15 diel Ako baran nechcel ísť do kelu 26.26 min 10.06 1965 ćb
16 diel Ako sa stal kohút školníkom 27.44 min 30.09 1965 ćb
17 diel Šarkan a vietor 24.51 min 28.10 1965 ćb
18 diel Hostina 27.05 min 25.11 1965 ćb
19 diel Zvoniaca šuška 27.38 min 23.12 1965 ćb
20 diel Zmrzlinová kalamita 26.57 min 30.12 1965 ćb
21 diel Jazero so strieborným dnom 27.37 min 17.01 1966 ćb
22 diel Bochníček má starosti 24.47 min 13.02 1966 ćb
23 diel Hrajúca ruža 27.36 min 17.03 1966 ćb
24 diel Posledná perníková chalúpka 23.58 min 14.04 1966 ćb
25 diel Čarovný prútik 28.11 min 8.12 1966 ćb
26 diel Na káre a na kare 25.21 min 8.01 1967 ćb
27 diel Dvanásta hodina 28.32 min 24.01 1967 ćb
Metly 1973 21.42 min 3.2 1974 ćb
Medveď Mrmláč 1977 3 x 25 min
1 diel Macko Mrmláč 26.28 min F
2 diel Mrmláč mládencom 28.24 min F
3 diel Mrmláč valachom 22.23 min F
Modrá rozprávka 1977 57.59 min pantomína 5.7 1998 F
Mongolské rozprávky 1982 3 x 30 min
1 diel Krásna ako slniečko 33.02 min F
2 diel Zlý úmysel 27.37 min F
3 diel Najväčšie bohatstvo 31.35 min F
Múdre prasiatko 1982 10 min
Náš les 1983 7 x 7 min
1 diel Zajko Pobehaj 7.58 min F
2 diel Vlk Ďuro 9.37 min F
3 diel Bobor Silvester 8.26 min F
4 diel Myšky Elišky 8.15 min F
5 diel Kuna Hortenzia 9.23 min F
6 diel Maco Bonifác 7.42 min F
7 diel Jazvec Severín 9.19 min F
Nápady kocúra Strakoša 1975 6 x 9 min
1 diel Koncert 8.15 min 11.12 1976 F
2 diel Tieňohra 8.11 min 12,12 1976 F
3 diel Lopta 8.25 min 13.12 1976 F
4 diel Šarkan 8.40 min 14.12 1976 F
5 diel Maľovanie 9.25 min 15.12 1976 F
6 diel Rozprávka 9.20 min 16.12 1976 F
Nazdravíčko 2005 19.14 min F
Neporaziteľná Vilma 1976 14 x 25 min
1 diel Prípad záhadného návštevníka 25.24 min F
2 diel Prípad potápačského deduška 27.10 min F
3 diel Prípad mäsožravého kvetu 27.42 min F
4 diel Prípad tridsaťminútového bludiska 22.24 min F
5 diel Prípad molovej melódie 27.09 min F
6 diel Prípad lampiónovej slávnosti 24.51 min F
7 diel Prípad preskakovača času 24.54 min F
8 diel Strieľajúci guláš 24.39 min F
9 diel Preteky v tanci 26.31 min F
10 diel Farebná vôňa 21.45 min F
11 diel Pozor na nepremokavé plášte 20.38 min F
12 diel V ústrety ničomu 19.12 min F
13 diel Šach o piatej 24:30 min F
14 diel Karneval na konci sveta 22.45 min F
Neposedné mačiatko 1978 29.28 min F
Nosáčik 1973 4 dielny
1 diel Zrodenie nosáčika 28.50 min 9.12 1973 ćb
2 diel Nosáčik na poli zázrakov 24.28 min 16.12 1973 ćb
3 diel Nosáčikovo putovanie 20.49 min 23.12 1973 ćb
4 diel Nosáčikov návrat 25.59 min 24.12 1973 ćb
O bielej ruži 1970 4 x 20 min
1 diel Čierny posol 30.47 min čb
2 diel Zámok na zlatých reťaziach 24.43 min čb
3 diel Zlatý kvet 29.53 min čb
4 diel Oceľový zámok 24.39 min čb
O hladnom šakalovi 1973 24 min 5.8 1973 ćb
O jazvecovi ovečke a slimákovi 1977 31 min 30.30 min 30.4 1978 F
O Kalifovi bocianovi 1989 31.48 min F
O Prasiatku Kvičkovi 1974 7 dielny
1 diel Medzi kamarátmi 25.50 min 24.12 1974 ćb
2 diel Drobček 28.37 min 25.12 1974 čb
3 diel Hrdina 25.31 min 26.12 1974 čb
4 diel Hladoš 34.05 min 28.5 1978 F
5 diel Veľká hádka 31.15 min 4.6 1978 F
6 diel Umelec 26.34 min 11.6 1978 F
7 diel Posmievačik 32.20 min 18.6 1978 F
Orechový koláč 1981 44.02 min kombinovaná bábky a herci F
O Strapáčikovi 1972 5 dielny
1 diel Ako sa strapáčik narodil 23.46 min 16.1 1972 ćb
2 diel min 1972 ćb
3 diel min 1972 ćb
4 diel Strapáčikove trempoty 23.17 min 1972 ćb
5 diel Veľké stretnutie 25.03 min 1972 ćb
Opičie priateľstvo 1972 29.50 min 18.2 1973 ćb
Osan a dračí král 1992 13 x 7 min
1 diel Voda drahšia ako zlato 7.27 min F
2 diel Skúška vernosti 7.00 min F
3 diel Predaný tieň 6.58 min F
4 diel Zázračná sekera 7.20 min F
5 diel Holubice a havrany 7.07 min F
6 diel Hnev horského ducha 7.16 min F
7 diel Vyprosený dážď 8.27 min F
8 diel Záhadný posol 7.45 min F
9 diel Biely had 6.42 min F
10 diel Tri kmotry 6.54 min F
11 diel Škriatok Hop sem 7.41 min F
12 diel Zázračná studnička 7.06 min F
13 diel Šťastný návrat 7.04 min F
Ostrov posledného draka 1982 39.12 min 2.1 1981 F
Qyx a Qyxová 1993 20 x 20 min
1.-Počasie
2.-Koncert
3.-Narodeniny
4.-Jedlo
5.-Karneval
6.-Športovanie
7.-Cirkus
8.-Príchod z pôrodnice
9.-Kolíska
10.-Narodeniny
11.-Reč
12.-Choroba
13.-Svetrík
14.-Školenie
15.-Šport, tenis
16.-Tatko na školení
17.-Doma
18.-Dážďovky
19.-Prvý školský deň
20.-Vianoce
Pa a pi 1986 52 x 10 min F
Palculienka 1983 54.18 min kombinovaná bábky a herci F
Pajác Tutulaj a pes vrtichvost 1970 7 dielny
1 diel Pajác Tutulaj a pes Vrtichvost 8.16 min 4.7 1971 čb
2 diel Tutulaj a Vrtichvost v zámku 10.39 min 4.7 1971 čb
3 diel Tutulaj a Vrtichvost na púšti 12.07 min 4.7 1971 čb
4 diel Tutulaj a Vrtichvost v cirkuse 14.01 min 11.7 1971 čb
5 diel Tutulaj , Vrtichvost a princezná 9.43 min 11.7 1971 čb
6 diel Tutulaj, Vrtchvost a Snehulienka 10.04 min 18.7 1971 čb
7 diel Tutulaj, Vrtichvost a dobrý motoráčik 14.51 min 18.7 1971 čb
Pani Bieda 1970
Plánka 1977 26.24 min F
Plešulo 1975 7 dielny
1 diel Sladké vlasy 10.00 min 7.1 1976 F
2 diel Kamarát 9.15 min 8.1 1976 F
3 diel Čarodejný gramofón 10.00 min 9.1 1976 F
4 diel Nohavice 9.25 min 10.1 1976 F
5 diel Plešulo kráľom 9-15 min 11.1 1976 F
6 diel Í-Á 9.30 min 12.1 1976 F
7 diel Stračie hniezdo 9.30 min 13.1 1976 F
Pltník Paľko a vodník Venček 1983 7 x 25 min
1 diel Šťastnú pltnicu 31.01 min F
2 diel Šútovský šarkan 26.00 min F
3 diel Tam okolo Strečna 28.16 min F
4 diel Bytčiansky zvon 32.20 min F
5 diel Srdiečko pre Veroniku 26.37 min F
6 diel Šintavskí rybári 25.55 min F
7 diel Vodnícka skúška 28.27 min F
Popoluška 1979 3 dielny
1 diel Macocha 30.08 min F
2 diel Kráľovský ples 32.16 min F
3 diel Črievička 29.43 min F
Prečo bývajú slony v mladosti smutné 1976 33.26 min 20.6 1976 F
Príbehy spod Karpát 2017 10 x 30 min kombinovaná bábky a herci
1 diel Tri sestri 31.53 min F
2 diel Čert a chrám 29.05 min F
3 diel Čarovné husle 28.32 min F
4 diel Ako vznikli Karpaty 37.23 min F
5 diel Vianočný príbeh 30.12 min F
6 diel Nevesta pre dreka 28.37 min F
7 diel Bilinkárka zo Spiša 31.57 min F
8 diel Čarodejník z Vinného 37.09 min F
9 diel Rožňavské hodiny 29.11 min F
10 diel Srdce ako zvon 30.32 min F
Princezná Čáripíše
Putá osudu 1992 47 min kombinovaná bábky a herci
Raťafák Plachta 1975 - 1995 120 dielov
Raskil Sida 1985 2 x 34 min
Renetka a Jonatánka 1984 7 x 8 min
1 diel Priatelia 8.40 min F
2 diel Topánky 8.31 min F
3 diel Zafúľané vajíčko 8.58 min F
4 diel Doktor Ťukiťuk 8.43 min F
5 diel Výstava 9.15 min F
6 diel Zlodej 8.31 min F
7 diel Zmrzlina 9.18 min F
Rozprávková skrinka 1963 ? dielny
1 diel Srnka Cupilupka 28.00 min 18.12 1963 ćb
2 diel Ako zajo staval domček 22.57 min 2.1 1963 ćb
3 diel Papučková rozprávka 20.59 min 1963 čb
Rózka je mi rodina 1985 3 dielny
1 diel 22.23 min 2.3 1987 F
2 diel 21.21 min 3.3 1987 F
3 diel 26.30 min 4.3 1987 F
Rozprávienka vtáča zlaté 1987 3 x 22 min
1 diel Zakliata dievčina 20.50 min F
2 diel Zlaté vtáča 24.49 min F
3 diel Kubko hlupáčik 24.30 min F
Rozprávky severnej hviezdy 1985 7 dielny
1 diel Orlí šíp 24.32 min F
2 diel Ako putoval Togoa za hviezdou 25.11 min F
3 diel O hviezde Tahinakanovi 26.22 min F
4 diel O lenivom Akomonovi 25.26 min F
5 diel Zjazvená tvár 18 53 min F
6 diel Vampi 22.16 min F
7 diel Severkin dar 20.07 min F
Rozprávky Veľkého slnka 1978 3 dielny
1 diel Stieborný mrak 29.34 min 18.03 1979 F
2 diel Kamenná lavica 35.29 min 25.03 1979 F
3 diel Anansi 29.49 min 8.04 1979 F
Rozprávky z jednej ruky 1978 7 dielny
1 diel Líška,zajac a kohút 9.29 min 24.4 1978 F
2 diel Míša a Máša 9.33 min 25.4 1978 F
3 diel Pampúšik na vandrovke 10.03 min 26.4 1978 F
4 diel O psíčkovi a mačičke 10.23 min 27.4 1978 F
5 diel O bystrom káčatku 9.47 min 28.4 1978 F
6 diel O troch prasiatkach 12.01 min 29.4 1978 F
7 diel O smoliarikovi 8.40 min 30.4 1978 F
Rozprávky zo zázračných polienok 1971 7 dielny
1 diel Žena biela ako sneh a červená ako krv 8.24 min 27.1 1972 čb
2 diel Zázračný miešok 8.48 min 26.1 1972 čb
3 diel O psíčkovi a mačičke 8.57 min 28.1 1972 čb
Ruské rozprávky
Slniečko 1984 22 min
Slnko, poď na naše líčko 1980 40 min
Sloník medzi zvieratkami 1976 2 x 23 min
Slimáčik Bubienok 1976 ? dielov
Smola a päť prstov 1980 53.59 min 25.12 1980 F
Snehuľkovia 1971 13 x 8 min
1 diel Katulík 9.45 min F
2 diel Matulik 7.58 min F
3 diel Nadubík 8.39 min F
4 diel Plakulík 8.23 min F
5 diel Laputík 8.39 min F
6 diel Mrakulík 8.38 min F
7 diel Hratulík 8:08 min F
8 diel Frakulík 8.44 min F
9 diel Baculík 8.20 min F
10 diel Drapulík 10.16 min F
11 diel Zlatulík 8.46 min F
12 diel Sankulík 8.37 min F
13 diel Strachulík 9:18 min F
Stará mať rozpráva 1975 7 x 25 min
1 diel Zakliata hora 22.37 min F
2 diel Berona 26.41 min F
3 diel Janko a Ivanka 25.21 min F
4 diel Valibuk 27.30 min F
5 diel Slncový kôň 24.31 min F
6 diel Soľ nad zlato 24.50 min F
7 diel Tri holúbky 26.41 min F
Straka Kata a jej deti 1973 2 diely 44.51 min čb
Strašidlo v mlyne 1968 18.36 min ćb
Strážca Sen 1978 7.52 min F
Svätohor 1984 29.40 min F
Škriatok Kuzma 1984 24.36 min F
Šúpoľček a Šúpolienka 1981 7 x 10 min
1 diel Ako sa narodili 9.07 min F
2 diel Ako hľadali barančeky 8.20 min F
3 diel Ako domček stavali 8.50 min F
4 diel Ako si urobili záhradku 7.42 min F
5 diel Ako liečili slnečnicu 8.23 min F
6 diel Ako chceli múku 8.16 min F
7 diel Ako prevychovali víchricu 9.41 min F
Traja svedkovia 1979 23.10 min F
Tri červené klobúčiky 1970
Trpaslík Otáznik 1982 kombinovaná bábka herci 106 07 min F
Ťažký deň strigônika Ďura 1983 kombinovaná bábky a herci 23.04 min F
U červeného raka 1979 -83 6 x 27 min
1 diel Lipa 20.38 min 13.4 1980 F
2 diel Čierny Ján 27.05 min 20.4 1980 F
3 diel Kamilka 28.33 min 27.4 1980 F
4 diel Konvalinka 27.47 min 18.4 1994 F
5 diel Ľuľkovec zlomocný 32.37 min 25.4 1994 F
6 diel Bolehlav 24.53 min 2.5 1994 F
Uralské rozprávky 1976 7 x 28 min
1 diel Iskierka čipierka 26.18 min 1.1 1977 F
2 diel Tajutkino zrkadlo 25.27 min 30.12 1976 F
3 diel Strieborné kopýtko 22.15 min 31.12 1976 F
4 diel Zemekľúč 30.45 min 24.10 1976 F
5 diel Studnička starenky Belásky 30.42 min 28.12 1976 F
6 diel Daniluško 31.31 min 19.04 1976 F
7 diel Vládkyňa Medeného vrchu 23.22 min 4.01 1976 F
Utieračik 1990 7 x 7 min F
1 diel Utieračik 7.49 min 3.9 1990 F
2 diel Dobrodružstvo s nožnicami 6.56 min 4.9 1990 F
3 diel Strašidielko z atramentu 7.01 min 5.9 1990 F
4 diel Nedorozumenie s pokladničkou 6.43 min 6.9 1990 F
5 diel So žehličkou sa nežartuje 6.45 min 7.9 1990 F
6 diel Ukradnutá radosť 7.18 min 9.9 1990 F
7 diel Lietadielko 6.57 min 8.9 1990 F
Uzlík a nitka 1966-1969 13 dielov
Zázračný mlynček 1979 29.02 min F
Zázračné gajdičky 1993 28.23 min F
Zelená košeľa 1977 28.33 min 26.2 1978 F
Zlatá panna zo zlatého vajca 1988 23.31 min F
Zlaté pierka 1978 29.41 min F
Zimné dni s dedkom Floriánom 1974 4 x 8 min
1 diel Snehuliak 7.44 min čb
2 diel Najkrajšie Vianoce 8.03 min čb
3 diel Trpaslík Filipko 7.00 min čb
4 diel Nezvyčajná sánkovačka 6.34 min čb
Zlatá guľôčka 1974 29.08 min 30.12 1974 F
Zosja 1979 27.21 min 2.9 1979 F
Žabčo a Žabinka 1981 7 x 8 min
1 diel Nový domček 8.14 min F
2 diel Cesta na koncert 8.38 min F
3 diel Pojašený televízor 8.19 min F
4 diel Preteky 7.58 min F
5 diel Cesta do Mexika 7.42 min F
6 diel Televízny konkurz 8.51 min F
7 diel Zimný spánok 9.00 min F
Žil starček so starenkou 1982 7x9 min
Tento zoznam nie je úplný, keďže oficiálny zoznam neexistuje .
Zostavoval som ho podla dostupných informácií na internete za posledných 10 rokov .
Ak si tento zoznam niekto prečíta a vie ho doplniť budem rád a stačí mi opravujúce alebo doplńujúce informácie poslat´do správy.
Zoznam Slovenských bábkových rozprávok podla roku.
Zoznam Slovenských bábkových rozprávok podla roku.
ROK Názov Poznámka Minutáž Premiera Farba
1959 Malá kuchárka kombinovaná bábky a herci
1963-67 Mestečko Pimparapac 27 x 30 min asi
1966-1969 Uzlík a nitka 13 dielov
1967 Strašidlo v mlyne
1968 Ako išlo vajce na vandrovku Bábkové opera 34 min 26.2 1968 čb VHS -F
1968 Budkačik a Dubkačik 4 x 33 min
1 diel 30.07 min 21.1 1968 čb
2 diel 35.02 min 28.1 1968 čb
3 diel 29.44 min 4.2 1968 čb
4 diel 36.22 min 11.2 1968 čb
1968 Meduška 13 x 8 min
1 diel Koncert pre Medušku 11.26 min F
2 diel Meduška kapčeky a mráz F
1969 Dobrodružstvá čerta Brumtelesa 5 x 29 min
1 diel Čertovo znamenie 30.51 min 22.2 1970 čb
2 diel Čertovo korenie 26.13 min 1.3 1970 čb
3 diel Čertovo koleso 31.44 min 8.3 1970 čb
4 diel Čertova stena 26.40 min 15:3 1970 čb
5 diel Čertov kameň 27.40 min 22.3 1970 čb
1969 Dobrodružstvá Ivka Pivka 7 dielov
1969 Gulko Bombulko 5 dielov
1 diel Ako sa Gulko Bombulko narodil 16.15 min 8.12 1969 čb
2 diel Na dvore 14 min 11.12 1969 čb
3 diel Noví obyvatelia 10.35 min 12.12 1969 čb
4 diel Veľký zápas 12.20 min 14.12 1969 čb
5 diel Návrat 12.05 min 18.12 1969 čb
1969 Kocúr Máčik a mesiačik
1970 Jožinko 7 dielny
1970 Metly
1970 O bielej ruži 4 x 20 min
1 diel Čierny posol 30.47 min čb
2 diel Zámok na zlatých reťaziach 24.43 min čb
3 diel Zlatý kvet 29.53 min čb
4 diel Oceľový zámok 24.39 min čb
1970 Pajác Tutulaj a pes vrtichvost 7 dielny
1970 Pani Bieda
1970 Tri červené klobúčiky
1971 Hra pre tvoje modré oči kombinovaná bábky a herci 27 min
1971 Rozprávky zo zázračných polienok 7 dielny
1971 Snehuľkovia 13 x 8 min
1 diel Katulík 9.45 min F
2 diel Matulik 7.58 min F
3 diel Nadubík 8.39 min F
4 diel Plakulík 8.23 min F
5 diel Laputík 8.39 min F
6 diel Mrakulík 8.38 min F
7 diel Hratulík 8:08 min F
8 diel Frakulík 8.44 min F
9 diel Baculík 8.20 min F
10 diel Drapulík 10.16 min F
11 diel Zlatulík 8.46 min F
12 diel Sankulík 8.37 min F
13 diel Strachulík 9:18 min F
1972 Biela myška 14.35 min 4.2 1973 čb
1972 Devulienka Snehulienka 29.44 min 24.12 1972 čb
1972 Dobrodružstvá Budzogáňa, zbojníckeho kapitána 14 x 20 min
1 diel Zbojnícke chodníčky 31.38 min čb
2 diel Zbojníci v sukienkach 27.01 min čb
3 diel Opaštek,vychovávaj! 27.07 min čb
4 diel Strašiak v maku 19.35 min čb
5 diel Richtárov mešec 22.55 min čb
6 diel Mesačné nevesty 24.15 min čb
7 diel A fajka zhasla 24.06 min čb
8 diel Papierová zem 29.14 min čb
9 diel Zbojnícky korbáč 24.43 min čb
10 diel Zbojnícka repa 22.53 min čb
11 diel Domček na stračej nôžke 22.38 min čb
12 diel U svetskej krásy 26.58 min čb
13 diel Zbojnícka večera 25.01 min čb
14 diel Biela pani 28.11 min čb
1972 Malá čarodejnica 3 dielny
1972 O Strapáčikovi 7 dielny
1972 Opičie priateľstvo 30 min
1973 -74 Bohatier Ivan 7 x 25 min
1 diel Meč samoseč 23.17 min čb
2 diel Prorocký sen 22.25 min čb
3 diel Rýchly posol 22.27 min čb
4 diel Čarovné zrkadlo 17.10 min čb
5 diel Ivan Cárovič 18.28 min čb
6 diel Ukradnuté srdce 18.18 min čb
7 diel Devica krásavica 23.25 min čb
1973 Dodlo Premieňadlo 3 dielny
1 diel Záhadný priateľ 20.30 min 7.1 1974 čb
2 diel Žabiak Hlták 20.18 min 13.1 1974 čb
3 diel Kto je Dodlo Premieňdlo 18.14 min 20.1 1974 čb
1973 Drevená rozprávka 26.45 min 19.8 1973 F
1973 Dve sestry 39.19 min 1.6 1973 F
1973 Nosáčik 3 dielny
1973 O hladnom šakalovi 24 min
1973 -74 O Prasiatku Kvičkovi 7 dielny
1973 Straka Kata a jej deti 2 diely 44.51 min čb
1974 Zimné dni s dedkom Floriánom
1 diel Snehuliak 7.44 min čb
2 diel Najkrajšie Vianoce 8.03 min čb
3 diel Trpaslík Filipko 7.00 min čb
4 diel Nezvyčajná sánkovačka 6.34 min čb
1974 Zlatá guľôčka 30 min
1975 Ako spievajú sláviky kombinovaná bábky herci 2x35 min F
1975 Amurské rozprávky
1 diel Starec a jeho dcéra 21.17 min F
2 diel Múdra dcéra 20.29 min F
3 diel Hlúpy boháč 22.24 min F
1975 Banícke rozprávky
1 diel Banícke šťastie 32.11 min F
2 diel Baníci a Baniarik 26.23 min F
3 diel Tanec v zlatej bani 25.46 min F
4 diel Kovladov prsteň 31.37 min F
1975 Malé dobrodružstvo 28 min
1975 Nápady kocúra Strakoša 6 x 9 min
1 diel Koncert
2 diel Tieňohra
3 diel Lopta
4 diel Šarkan
5 diel Maľovanie
6 diel Rozprávka
1975 Plešulo 7 dielny
1975 Raťafák Plachta 1975 - 1995 120 dielov
1975 Stará mať rozpráva 7 x 25 min
1 diel Zakliata hora 22.37 min F
2 diel Berona 26.41 min F
3 diel Janko a Ivanka 25.21 min F
4 diel Valibuk 27.30 min F
5 diel Slncový kôň 24.31 min F
6 diel Soľ nad zlato 24.50 min F
7 diel Tri holúbky 26.41 min F
1976 Din a Dan 3 x 35 min
1976 Fundžipalica 44.57 min 24.12 1976 F
1976 Majstri všetkých remesiel 7 dielny
1976 Neporaziteľná Vilma 14 x 25 min
1 diel Prípad záhadného návštevníka 25.24 min F
2 diel Prípad potápačského deduška 27.10 min F
3 diel Prípad mäsožravého kvetu 27.42 min F
4 diel Prípad tridsaťminútového bludiska 22.24 min F
5 diel Prípad molovej melódie 27.09 min F
6 diel Prípad lampiónovej slávnosti 24.51 min F
7 diel Prípad preskakovača času 24.54 min F
8 diel Strieľajúci guláš 24.39 min F
9 diel Preteky v tanci 26.31 min F
10 diel Farebná vôňa 21.45 min F
11 diel Pozor na nepremokavé plášte 20.38 min F
12 diel V ústrety ničomu 19.12 min F
13 diel Šach o piatej 24:30 min F
14 diel Karneval na konci sveta 22.45 min F
1976 Prečo bývajú slony v mladosti smutné 34 min
1976 Sloník medzi zvieratkami 2 x 23 min
1976 Slimáčik Bubienok ? dielov
1976 Uralské rozprávky 7 x 28 min
1 diel Iskierka čipierka min F
2 diel Tajutkino zrkadlo 25.28 min F
3 diel Strieborné kopýtko 22.16 min F
4 diel Zemekľúč min F
5 diel Studnička starenky Belásky 30.39 min F
6 diel Daniluško 31.31 min F
7 diel Vládkyňa Medeného vrchu 23.22 min F
1977 Biely Králik, Čierna sliepka 30 min 9.10 1977 F
1977 Dunčové dobrodružstvá 4 x 26 min
1 diel 25.08 min 19.10 1974 F
2 diel 25.35 min 16.11 1977 F
3 diel 25.29 min 30.11 1977 F
4 diel 25.53 min 14.12 1977 F
1977 Kapce 32 min
1977 Medveď Mrmláč 3 x 25 min
1 diel Macko Mrmláč 26.28 min F
2 diel Mrmláč mládencom 28.24 min F
3 diel Mrmláč valachom 22.23 min F
1977 Modrá rozprávka 58 min
1977 O jazvecovi ovečke a slimákovi 31 min
1977 Plánka 26.24 min F
1977 Zelená košeľa 29 min
1978 Ako utekala vretenica kľukatá 19.10 min 3.12 1978 F
1978 Čiernoočko 29.47 min F
1978 Husliar a sirota 52.07 min F
1978 Kamenný chlapec 30.38 min F
1978 Koníček Hrbáčik 57.39 min F
1978 Neposedné mačiatko 29.28 min F
1978 Rozprávky Veľkého slnka 3 dielny
1978 Rozprávky z konaj ruky 7 dielny
1978 Strážca Sen 7.52 min F
1978 Zlaté pierka 29.41 min F
1979 Koza rohatá a jež 28 min
1979 Kresadlo 25 min
1979 Popoluška 3 dielny
1 diel Macocha 30.08 min F
2 diel Kráľovský ples 32.16 min F
3 diel Črievička 29.43 min F
1979 Traja svedkovia 23.10 min F
1979 U červeného raka 1979 -83 6 x 27 min
1979 Zázračný mlynček 29.02 min F
1979 Zosja 28 min
1980 Kamene 35 min
1980 Slnko, poď na naše líčko... (divadelní záznam) 40 min
1980 Smola a päť prstov 54 min
1981 Čertík Lucifuk 14 dielny
1 diel Čertia škola 8.18 min F 2 diel Lúpežník 7.31 min F
3 diel Chamtivec 8.08 min F
4 diel Pekelná dohoda 7.48 min F
5 diel Čertove peniaze 7.47 min F
6 diel Úpis 7.45 min F
7 diel Kováč 8.05 min F
8 diel V kováčskej dielni 7.11 min F
9 diel V mlyne 7.33 min F
10 diel Na hrade 7.27 min F
11 diel V lese 7.24 min F
12 diel V pustatine 7.01 min F
13 diel Na statku 7.10 min F
14 diel V pekle 7.04 min F
1981 Dobrodružstvá Janka Hra kombinovaná bábka a herci 9x25 min
1 diel Narodenie 29.05 min F
2 diel V službe 26.46 min F
3 diel Vandrovačka 26.27 min F
4 diel Medzi zbojníkmi 28.58 min F
5 diel Na kráľovskom hrade 22.28 min F
6 diel Vojna 27.43 min F
7 diel Chorá princezná 23.32 min F
8 diel Zápas s obrom 22.14 min F
9 diel Návrat 20.00 min F
1981 Duro Trulo 62.57 min 10.11 1984 F
1981 Orechový koláč kombinovaná bábky a herci 44.02 min F
1981 Šúpoľček a Šúpolienka 6 - 7 ? dielny ? 10 min
1 diel Ako sa narodili 9.07 min F
2 diel Ako hľadali barančeky 8.20 min F
3 diel Ako si urobili záhradku 7.42 min F
4 diel Ako liečili slnečnicu 8.23 min F
5 diel Ako chceli múku 8.16 min F
7 diel Ako prevychovali víchricu 9.41 min F
1981 Žabčo a Žabinka 7 x 8 min
1 diel Nový domček 8.14 min F
2 diel Cesta na koncert 8.38 min F
3 diel Pojašený televízor 8.19 min F
4 diel Preteky 7.58 min F
5 diel Cesta do Mexika 7.42 min F
6 diel Televízny konkurz 8.51 min F
7 diel Zimný spánok 9.00 min F
1982 Mongolské rozprávky 3 x 30 min
1 diel Krásna ako slniečko 33.02 min F
2 diel Zlý úmysel 27.37 min F
3 diel Najväčšie bohatstvo 31.35 min F
1982 Múdre prasiatko 10 min
1982 Ostrov posledného draka 40 min
1982 Trpaslík Otáznik kombinovaná bábka herci 106 07 min F
1982 Žil starček so starenkou 7x9 min
1983 Duro Trulo 62.57 min 10.11 1984 F
1983 Jankina rozprávka 26.09 min F
1983 Jar 6.36 min F
1983 Náš les 7 x 7 min
1 diel Zajko Pobehaj 7.58 min F
2 diel Vlk Ďuro 9.37 min F
3 diel Bobor Silvester 8.26 min F
4 diel Myšky Elišky 8.15 min F
5 diel Kuna Hortenzia 9.23 min F
6 diel Maco Bonifác 7.42 min F
7 diel Jazvec Severín 9.19 min F
1983 Palculienka kombinovaná bábky a herci 54.18 min F
1983 Pltník Paľko a vodník Venček 7 x 25 min
1 diel Šťastnú pltnicu 31.01 min F
2 diel Šútovský šarkan 26.00 min F
3 diel Tam okolo Strečna 28.16 min F
4 diel Bytčiansky zvon 32.20 min F
5 diel Srdiečko pre Veroniku 26.37 min F
6 diel Šintavskí rybári 25.55 min F
7 diel Vodnícka skúška 28.27 min F
1984 Ako išiel vĺčko do sveta 2 x 25 min F
1984 Renetka a Jonatánka 7 x 8 min
1 diel Priatelia 8.40 min F
2 diel Topánky 8.31 min F
3 diel Zafúľané vajíčko 8.58 min F
4 diel Doktor Ťukiťuk 8.43 min F
5 diel Výstava 9.15 min F
6 diel Zlodej 8.31 min F
1984 Slniečko 22 min
1984 Svätohor 29.40 min F
1984 Škriatok Kuzma 24.36 min F
1985 Brezová víla 26.53 min F
1985 Hlináčik a Drevnáčik ? x 9 min
1 diel Ako zvieratká uspávali 8.04 min F
2 diel Ako sukničku šili min F
1985 Hviezdne dieťa 26.18 min F
1985 Malý Muk 3 x 23 min
1985 Raskil Sida 2 x 34 min
1985 Rózka je mi rodina 3 dielny
1985 Rozprávky severnej hviezdy 7 dielny
1986 Pa a pi 52 x 10 min F
1986 Utieračik 7 x 7 min
1987 Lienkin domček 7 x 8 min
1987 Rozprávienka vtáča zlaté 3 x 22 min
1 diel Zakliata dievčina 20.50 min F
2 diel Zlaté vtáča 24.49 min F
3 diel Kubko hlupáčik 24.30 min F
1988 Zlatá panna zo zlatého vajca 23.31 min F
1989 Červenáčik Peháčik 51.45 min F
1989 Čierny vlas 25.31 min F
1989 Krajina Dživiben 27.47 min F
1989 O Kalifovi bocianovi 31.47 min F
1990 Jezuliatko 21.53 min F
1990 Kozliatko Alenie 7 x 8 min
1 diel Záhada F
2 diel Záhradník F
3 diel Morský vlk F
4 diel Pretekár F
5 diel Staviteľ F
6 diel Astronaut F
7 diel Pestovateľ F
1990 Makarónske rozprávky 3 x 20 min
1991 Hrdinovia siedmich morí 7 x 9 min
1 diel Kapitán Kukuk F
2 diel Gróf Mentol Krištof F
3 diel Kapitán Cha-cha F
4 diel Pirát Čierna koža F
5 diel Barón Prášok F
6 diel Dobrodruh Móric Leňovský F
7 diel Stroskotanec Robímsám F
1992 Janko Gondášik 25.48 min F
1992 Osan a dračí král 13 x 7 min
1992 Putá osudu kombinovaná bábky a herci 47 min F
1993 Qyx a Qyxová. 1.-Počasie 20 x 20 min F
2.-Koncert
3.-Narodeniny
4.-Jedlo
5.-Karneval
6.-Športovanie
7.-Cirkus
8.-Príchod z pôrodnice
9.-Kolíska
10.-Narodeniny
11.-Reč
12.-Choroba
13.-Svetrík
14.-Školenie
15.-Šport, tenis
16.-Tatko na školení
17.-Doma
18.-Dážďovky
19.-Prvý školský deň
20.-Vianoce
1993 Zázračné gajdičky kombinovaná bábky a herci 28.23 min F
2004 Dohviezdny večer kombinovaná bábky a herci 33.30 min 24.12 2004 F
2005 Nazdravíčko 19.14 min F
2015 Malý pán - Veľká cesta Malého pána 83 min F
2016 Braček jelenček 12 min F
2017 Príbehy spod Karpát kombinovaná bábky a herci 10 x 30 min
1 diel Tri sestri 31.53 min F
2 diel Čert a chrám 29.05 min F
3 diel Čarovné husle 28.32 min F
4 diel Ako vznikli Karpaty 37.23 min F
5 diel Vianočný príbeh 30.12 min F
6 diel Nevesta pre dreka 28.37 min F
7 diel Bilinkárka zo Spiša 31.57 min F
8 diel Čarodejník z Vinného 37.09 min F
9 diel Rožňavské hodiny 29.11 min F
10 diel Srdce ako zvon 30.32 min F
Čin-Čin čb
Filmárik a Filmuška F
Hrdinský zápisnik
Princezná Čáripíše
Rozprávková skrinka
Ruské rozprávky
Tento zoznam nie je úplný, keďže oficiálny zoznam neexistuje .
Zostavoval som ho podla dostupných informácií na internete za posledných 10 rokov .
Ak si tento zoznam niekto prečíta a vie ho doplniť budem rád a stačí mi opravujúce alebo doplńujúce informácie poslat´do správy.
Postupne ho budem dopľnať ...
Slovenské bábkové rozprávky diela ktoré zháňam
ako išlo vajce na vandrovku 1968 bábková opera
Dobrodružstvá čerta Brumtelesa 1969, 5 x 29 min 3 4,5 nemám
Dohviezdny večer Hudební Slovensko, 2004, 34 min
drevena rozprávka 1973 27 min
filmárik a filmuška
hra pre tvoje modre oči 1971 27 min
Hrdinský zápisník
malá kuchárka 1959 kombinovana bábky + ludia
mestečko pimparapac 1963-1967 27x 30 min asi
Modrá rozprávka 1977 58 min
Pa a pi 1986 52x10min 37 dielou nemám
Princezná Čáripíše
Rozprávková skrinka
Ruské rozprávky,
Slimáčik Bubienok 1976
Tri červené klobúčiky 1970
Utieračik 1986 7x7 min
Ako išiel vĺčko do sveta 1984
Ako išiel vĺčko do sveta 1984 2 x 25 min F
námet a scenár Ondrej Sliacky
dramaturgia Vladimír Predmerský
hraju
vlčko Miroslav Noga . Štefan Kulhánek . Anna Blšťáková . Dita Predmerská
líška Anna Javorková . Karol Zaremba . Magda Herbstová . Elena Slavíková
vtáča Anna Bučinská . Helena Chorváthová
medveď kováč Anton Vaculík . Ladislav Fuleky . Marta Žuchová
dalej účinkovali Peter Debnár . Ivan Krivosudský . Viera Topinková . Dušan Tarageĺ . Pavol Dolinský . Elena Tomanová Eva Linthartová
hudba Ladislav Gerhardt
texty piesní Magda Baloghová
scénický výtvarník Peter Cigán
výtvarné návrhy bábok Hana Cigánová
zvuk Gustáv Pálka
strih Jozef Juraš
kameramani Jindro Zlesák . Štefan Kravec . Alexander Puchert
vedúca výrobného štábu Erika Klementová
hlavný kameraman Juraj Hajdu
režisér Ján Chlebík
Humorná bábková rozprávka Ondreja Sliackeho pre najmenších o statočnej práci, ľudskej chamtivosti a túžbe po bohatstve.
Ako išlo vajce na vandrovku 1968
Ako išlo vajce na vandrovku 1968
Bábkové opera 34 min 26.2 1968 čb VHS -
hudba M Kořínek
text J Krčméry Vrtelová
réžia Ján Chlebík
Ako spievajú sláviky 1975
Ako spievajú sláviky 1975 kombinovaná bábky herci 2x35 min F
Adam Bahdaj - Wlodzimierz Felenczak
televízny scenár Jirí Streda
dramaturg Marian Lajcha
účinkovali E Tomanová . I Krivosudský . Z Kolínska - S Dančiak . M Hájková . S Valentová .O Šalagová
K Zatˇovičová . M Žuchová . E Slavíková . I Ozábalová . A Blšťáková . J Predmerská .
T Kornošová . a další
architekt scény Borivoj Slavík
hudba Ladislav Gerhardt
kostými Helena Bezáková
výtvarníčka bábok Jarmila Kaletová
zvuk Gustáv Pálka
strih Ladislav Halama
vedúci výrobného štábu Pavol Dobias
hlavný kameraman Jozef Plencner
režia Ladislav Fuleky
Bábková - hraná inscenácia rozprávky. Malý tučniak Pik-Pok žije na ostrove snehových búrok s celou rodinou, vyberie sa medzi ľudí, kde ho čaká nejedno prekvapenie.
Ako utekala vretenica kľukatá 1978
Ako utekala vretenica kľukatá 1978 19.10 min 3.12 1978 F
námet R. Moric
scénar M. Nociar
dramaturgia V .Predmerský
výtvarník J. Pitr
hudobná spolupráca A. Rehorová
zvuk I. Šandrik
strih S. Martincová
kameramani I. Dočolomanský V.Kalajždjev M.Rosina
vedúci výrobného štábu M.Valent
hlavný kameraman J.Hajdu
réžia L.Šebová
Vyrobila Československá televízia Bratislva 1978
Velšicová . L Milko. J Cút. E Bauerová. D Vašíčková. V Kostovič. M Úradníčkova.
Z Laurinc . Š Kulhánek. M Žuchová. I Ozábalová. D Predmerská. E Tomanová.
E.Slavíková. M.Hraška. D.Štauder. P.Dolinský. T.Szabová-Kornošová
Amurské rozprávky 1975
Amurské rozprávky 1975
1 diel Starec a jeho dcéra 21.17 min F
scénár Eva Skaličanová a Pavol Skaličan
dramaturgia Gabriela Kulíšková
účinkovali členovia Bratislavských Divadiel
hudba Ali Brezovský
text piesne Marián Kováčik
scéna Peter Cigán
bábky Jiŕí Bláha
zvuk Ladislav Tóth
strih Viera Pitoňáková
vedúci výrobného štábu Marián Valent
hlavný kameraman Juraj Hajdu
réžia Lucia Šebová
Amurské rozprávky 1975
Amurské rozprávky 1975
2 diel Múdra dcéra 20.29 min F
Amurské rozprávky 1975
Amurské rozprávky 1975
3 diel Hlúpy boháč 22.24 min F
Banícke rozprávky 1975
Banícke rozprávky 1975
1 diel Banícke šťastie 32.11 min F
Banícke rozprávky Jána Navrátila
dramaturgia Gabriela Kulíšková
hovorili Dušan Taragel. Alojz Kramár .Eduard Bindas .Ivan Krivosudský .František Kovár
bábky vodili Marta Žuchová. Ivica Ozábalová. Dušan Štauder. Karol Brožek. Alena Štefková
Jaroslav Mareš Palo Dolinský
bábky a scéna Jiří Pitr
hudobná spolupráca Ervín Eisler
zvuk Igor Šandrik
strih Soňa Martincová
vedúci výrobného štábu Marián Valent
hlavný kameraman Juraj Hajdu
réžia Lucia Šebová
Banícke rozprávky 1975
Banícke rozprávky 1975
2 diel Baníci a Baniarik 26.23 min F
Banícke rozprávky 1975
Banícke rozprávky 1975 3 diel Tanec v zlatej bani 25.46 min F
Banícke rozprávky 1975
Banícke rozprávky 1975 4 diel Kovladov prsteň 31.37 min F
Biely Králik, Čierna sliepka 1977
Biely Králik, Čierna sliepka 1977 30 min 9.10 1977 F
napísala Eva Kristová
dramaturgia Marián Lajcha
výber hudby Milan Antonič
architekt scény Peter Cigán
zvuk Gustáv Pálka Jozef Bajtek
strih Viera Pitoňáková
vedúci výrobného štábu Marian Valent
hlavný kameraman Juraj Hajdu
réžia Pavol Uher
vyrobila Československá Televízia Bratislava 1977
účinkovali O.Zolnerová . A. Pachinger. P.Mikulík. A.Vaculík. S.Dančiak. J.Jenis. Z.Kolínská. A.Blšťáková
A.Bučinská. M.Žuchová. K.Čálik. K.Zaremba. I.Krivosudský. Š.Kulhánek. V.Jamnícjá. K.Kucharí J.Predmerská. O.Zarembová. V.Bálintová. H.Slavíková. V.Ragala. Š.Šmihla
Bohatier Ivan 1973 -74
Bohatier Ivan 1973 -74
1 diel Meč samoseč 23.17 min čb
Na Motívy Ruských Národných Rozprávok
napísal Ján Navrátil
dramaturg Vladimír Predmerský
účinkovali herci Bratislavských divadiel a Štátneho Bábkového divadla v Bratislave
hudba Milan Novák
výtvarník Peter Cigán
zvuk Mikuláš Derzsi
strih Klára Mareková
vedúci výrobného štábu Marián Valent
hlavný kameraman Juraj Hajdu
réžia Lucia Šebová
Bohatier Ivan 1973 -74
Bohatier Ivan 1973 -74
2 diel Prorocký sen 22.25 min čb
Bohatier Ivan 1973 -74
Bohatier Ivan 1973 -74
3 diel Rýchly posol 22.27 min čb
Bohatier Ivan 1973 -74
Bohatier Ivan 1973 -74
4 diel Čarovné zrkadlo 17.10 min čb
Bohatier Ivan 1973 -74
Bohatier Ivan 1973 -74
5 diel Ivan Cárovič 18.28 min čb